MUREL YATIRIM İNŞAAT A.Ş

GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ

VARAKA TERMİK SANTRALİ

Varaka Kağıt Fabrikasına elektrik ve buhar ihtiyacı için gerekli olan 40 MW akışkan yataklı Varaka Termik Santrali projesi uluslararası standartlara göre tamamlanmıştır.

Proje Detay
Varaka
Plant A

AKSA - SANTRAL A Türkiye & Özbekistan

Projenin 1. etabı Antalya’da faaliyetini sonlandıran 240 MW enerji üretim gücüne sahip 4 gaz türbini 4 buhar kazanı, kombine çevrim için gerekli olan 2 buhar türbini ve generator, 3 adet trafo, yardımcı ekipmanlar ile birlikte tüm çelik konstrüksiyon ve borulamanın 4 aylık sürede demonte edilip temizlik boya ve paketleme işlemlerinin ardından karayolu ve deniz yolu ile Özbekistan’a sevk edilmesini kapsayan süreçtir.

Proje Detay

AKSA - SANTRAL B Türkiye & Özbekistan

Projenin 1.Etabı Manisa ve Van’da bulunan her biri 115 MW olmak üzere toplamda 230 MW enerji üretim gücüne sahip 2 santrale ait 24 gaz motoru 24 buhar kazanı, kombine çevrim için gerekli olan 2 buhar türbini ve generator, 2 adet trafo, yardımcı ekipmanlar ile birlikte tüm çelik konstrüksiyon,borulama,1140adet elektrik paneli,385000 metre kablo,1280 adet instruman 80 gün gibi kısa sürede sökülüp temizlik,boya,uluslararası kuralları uygun paketleme yapılıp devamında gümrük işlemlerinin ardından deniz ve karayolu ile Özbekistan’a sevk edilmeştir.

Proje Detay
SANTRAL B